Bitcoin

Analiza: Kolejna noga Bitcoina w górę prawdopodobnie zajmie trochę czasu

Odbudowa Bitcoina może zająć trochę czasu, ponieważ ważne metryki nie są obecnie wyrównane, według analityka.

Cena Bitcoina skorygowała się w ciągu ostatnich kilku dni po osiągnięciu rekordowego poziomu znacznie powyżej 60 tysięcy dolarów. Teraz dostawca analityki kryptowalutowej uważa, że prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim cena ponownie się podniesie.

Ostatnia korekta Bitcoina

Po osiągnięciu wszech czasów na poziomie $61,781 (na Bitstamp), cena Bitcoin Code zaczęła się cofać, przechodząc przez korektę.

Zaczęło się to kilka dni temu. Jak donosił wtedy CryptoPotato, ponad $2,2 miliarda długich pozycji zostało zlikwidowanych w mniej niż 24 godziny, gdy BTC osunął się poniżej $55,000. Od tego czasu próbował odzyskać, ale jak dotąd nie udało mu się to i nadal handluje w okolicach tego znaku w czasie pisania tego tekstu.

Według analityków JP Morgan, ostatni skok powyżej $60K nie był spowodowany przez instytucje, ale raczej przez inwestorów detalicznych, co może być również częścią powodów, dla których jest to raczej nie do utrzymania.

W każdym razie, kolejne obszary oporu, jeśli cena zacznie nabierać rozpędu, to okolice $58.300, $60.000, a następnie obecny poziom all-time high. Z drugiej strony, jeśli cena zacznie spadać, wsparcia można oczekiwać w okolicach 54.500 USD oraz w przedziale między 53.000 USD a 52.340 USD.

Odbicie może być wolniejsze

Pośród tego wszystkiego, godny uwagi dostawca analiz kryptowalutowych, CryptoQuant, twierdzi, że może upłynąć trochę czasu, zanim cena odzyska siły i przejdzie przez kolejną nogę w górę w oparciu o kilka wskaźników.

Już na samym początku, obecne zasoby BTC w USD są zbyt duże w porównaniu z zasobami stablecoinów na giełdach spot. Oznacza to, że obecnie nie ma wystarczającej ilości kapitału siedzącego na uboczu na giełdach i czekającego na wejście.

Jako drugi powód analitycy zauważają, że „kapitalizacja rynku BTC jest zbyt duża, aby uzyskać kolejną nogę w górę poprzez wykorzystanie wyłącznie kapitalizacji rynku stablecoin.“

Ostatnią kwestią, którą porusza Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, jest brak znaczących napływów spotowych USD. Premia Coinbase jest neutralna, podczas gdy premie GBTC i QBTC są negatywne.